سایر زبانها فا EN

چسب سیلیکونی

چسب سیلیکونی در مقایسه با سایر چسب های پلیمری که دارای پایه آلی می باشند دارای خواص ویژه و منحصر بفردی می باشد که این به دلیل متفاوت بودن ساختار اسکلت اصلی در چسب سیلیکونی می باشد.

 

∗ خواص ویژه چسب سیلیکونی:

- حفظ خاصیت الاستیسیته دردماهای پایین تا دمای70- درجه سانتیگراد با استفاده از چسب سیلیکونی.

- حفظ پایداری حرارتی تا دمای 200 درجه سانتیگراد و این که چسب سیلیکونی قابلیت حفظ پایداری حرارتی تا دمای 300 درجه سانتیگراد برای مدت زمان کوتاه دارا می باشد.

- لازم به ذکراست که چسب سیلیکونی درمحدوده های دمایی ذکرشده قادر است خواص مکانیکی خود راحفظ نماید.

- ازدیگرخواص منحصر بفرد چسب سیلیکونی میتوان به بی اثر بودن در برابر موادشیمیایی ونیز مقاومت دربرابر رطوبت وعوامل محیطی اشاره نمود. همچنین جهت ایجاد پیوند ضعیف با فلزات زمانیکه لازم است ترکیب دارای مقاومت در برابر دمای پایین باشد از چسب سیلیکونی استفاده می گردد. کامل شدن فرایند پخت در این چسب ها بسته به ضخامت چسب مورد استفاده، متغیر است. 

به منظور کاربری بهتر چسب سیلیکون، می بایست از خشک و تمیز بودن سطح مورد نظر اطمینان حاصل شود. نحوه استفاده به این شکل می باشد که چسب سیلیکون را در سطح مورد نظر تزریق می نمایند و باقی مانده های اضافی چسب سیلیکون به راحتی با آب و صابون قابل پاک شدن است.

 کاربردهای چسب سیلیکون:

- چسباندن قطعات شیشه ای به یکدیگر با چسب سیلیکونی.

-از چسب سیلیکون میتوان به عنوان آب بند کننده قطعات داخلی خودرو استفاده نمود . این نوع چسب به دلیل مقاومت حرارتی و ارتعاش پذیری بالایی که دارد میتوان از اآن برای قطعات داخلیی خودرو مانند سرسیلندر، جعبه دنده ، گیربکس و .... استفاده کرد 

- چسب سیلیکون قابلیت چسبندگی به آلومینیوم، استیل، کاشی و سرامیک و نیز PVC دارد.

- با اضافه نمودن بهبود دهنده های چسبندگی فعال (سیلان) به چسب، می توان خواص منحصر بفردی در چسبندگی چسب ایجاد نمود از جمله ایجاد چسبنگی با : فلز ( آلومنیوم و استیل)، قطعات شیشه به یکدیگر، کاغذ، پارچه، پلاستیک، و حتی پوست انسان.

 چسب سیلیکونی دارای اخیرا دارای دامنه کاربردی بسیار گسترده ای در صنایع مختلف است.

مشخصات فنی کامل
نقشه ها و نمودارهای مربوطه
رال رنگ