سایر زبانها فا EN

کات اوت فیوز

استفاده از سیلیکون به عنوان عایق موجب ارتقاء ، دوام ، طول عمر و کیفیت عایقی محصولات در صنعت برق شده است. عایق های سیلیکونی از مقاومت عایقی بسیار قوی تری در مقایسه با سایر عایق ها برخوردار بوده و دارای خاصیت منحصر به فرد آب گریزی (Hydrophobic) می باشند بطوریکه آب بر روی آن به صورت قطره قطره و منفصل باقی می ماند. در مناطق آلوده و به شدت آلوده عایق های سیلیکونی بهترین گزینه در خطوط انتقال نیرو با حداقل هزینه نگهداری می باشند.
کات اوت فیوز مجموعه ای ترکیبی از فیوز ، سویچ جدا کننده و مقره سیلیکونی می باشد که به عنوان قطع کننده در شبکه فشار متوسط بخصوص در سر خط انشعابات فرعی و همچنین جهت حفاظت ترانسفورماتورها و پست های هوایی در شبکه توزیع بکار می رود. و در مواقع بروز خطای اتصال کوتاه یا اضافه بار عمل حفاظت و قطع جریان برق را انجام می دهد.
انواع مختلفی از فیوزها و سوئیچها در سیستم توزیع بکار گرفته می شود تا قابلیت اطمینان، قابلیت انعطاف و کنترل بیشتری برای سیستم فراهم شود. فیوزهای خط و کات اوت ها رایج ترین تجهیزاتی هستند که از سیستم محافظت کرده و امکان قطع نمودن تنها یک بخش یا قسمتی از یک خط را به منظور انجام نگهداری یا تعمیرات فراهم می کنند.
فیوز خط، به طور ساده فیوزی است که جریان برق خط را عبور می دهد. این فیوز در محلی نصب می شود که یک فیدر از خط توزیع منشعب شده است. اگر اضافه بار یا اتصال کوتاه در خط منشعب شده به وجود آید، فیوز عمل نموده و خط مربوطه از مدار خارج می گردد و از قطع شدن کل خطوط و خارج شدن همه مصرف کنندگان از مدار جلوگیری می کند. در این صورت تنها مشترکینی که از خط انشعابی تغذیه می شوند بدون برق خواهند شد.
یکی از رایج ترین سوئیچ ها و تجهیزات کنترلی ، " کات اوت " می باشد. کات اوت از یک سوئیچ تک پل ولتاژ بالای دارای مفصل لولایی و یک نقطه اتصال تشکیل شده است، که توسط یک عایق طویل دارای قلاب که " چوب دست عایق " نامیده می شود می تواند باز و بسته شود.
کات اوت همچنین می تواند شامل یک فیوز مجزا در داخل خود باشد که در این صورت به آن کات اوت فیوز می گویند .کات اوت فیوزها، سوئیچهای داری فیوز می باشند که بخشی از یک خط توزیع را جدا می نمایند و همنچنین از خط توزیع در مقابل اضافه بار یا اتصال کوتاه محافظت می کنند. بنابراین یک کات اوت فیوز عمل سوئیچ قطع کننده و همچنین فیوز محافظت کننده را بصورت توام انجام می دهد.

ویژگیها:
• قابل ارائه در مدل های 24kv یا 33kv ، تا سطح عایقی B.I.L 125kv
• فاصله خزشی عالی
• مناسب جهت استفاده در محیطهای آلوده
• مناسب جهت استفاده در آب و هوای پرتنش، مانند هوای بسیار سرد یا نواحی ساحلی
• مقاومت عالی در مقابل اشعه UV خورشید
• مقاومت بالا در مقابل ترک خوردگی و خرابی
• دوام بالای محصول شکستگی های معمول حمل و نقل، انبارداری و یا نصب را از بین می برد.


بهترین ماده انتخابی جهت استفاده در محیط بیرونی:
سیلیکون بهترین ماده انتخابی جهت به کارگیری در محیط بیرونی می باشد . در بیش از 30 سال گذشته سیلیکون به عنوان بهترین ماده در عایقها در محیط بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده، پرمصرف ترین ماده پلیمری در عایق های ولتاژ متوسط و ولتاژ بالا می باشد که استفاده از آن نیز به طور چشمگیری رو به افزایش است.
وزن کمتر باعث راحت تر شدن کار می شود:
کات اوت های سیلیکونی تولید شرکت سیلیکون ناب دارای وزنی معادل 30 تا 50 درصد کمتر نسبت به نمونه های مشابه ساخته شده از جنس سرامیک می باشند. این کات اوت ها به روش تزریق وارد قالب شده و یک تکه تولید می شوند. این روش تولید باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل آن شده و خرابی های ناشی از چرخه یخ زدگی و گرم شدن در آن اتفاق نمی افتد.

ویژگی هیدروفوبیک (آب گریزی) باعث ارتقاء عملکرد می شود:
ویژگی آب گریزی به سیلیکون این امکان را می دهد تا نسبت به مواد دیگر عملکرد بهتری داشته باشد. به دلیل مقاومت بالا در مقابل خوردگی، سیلیکون یک انتخاب بسیار مناسب جهت استفاده در مناطق ساحلی، مرطوب و نواحی دارای آلودگی بالا، که در آن مساله خوردگی و فرسایش وجود دارد ، می باشد. علاوه بر این، کات اوت های سیلیکونی بیشترین فاصله خزشی را در مقایسه با دیگر کات اوت های استاندارد ایجاد کرده و آنها را بهترین گزینه انتخابی جهت به کارگیری در محیط های آلوده نموده است.
طول عمر بیشتر:
سیلیکون دارای خاصیت منحصر به فرد حفظ ویژگی آب گریزی در طول عمر عایق می باشد. دیگر مواد پلیمری هم ممکن است خاصیت آب گریزی را داشته باشند اما قادر به حفظ این ویژگی در طول زمان نمی باشند و پس از مدت زمان نسبتا کوتاهی پس از استفاده آن را از دست می دهند. علاوه بر این، سیلیکون دارای مقاومت بالاتری در مقابل حرارت و اشعه UV در مقایسه با دیگر پلیمرها می باشد.
محصول بادوام تر:
از زمانی که محصول از کارخانه خارج می شود، تا زمانی که در محل مورد نظر نصب می گردد؛ کات اوت جابجایی های زیادی خواهد داشت. آنچه که معمولا در اثر این جابجایی برای محصول اتفاق می افتد، شکاف برداشتن و یا ترک خوردگی است. در صورت بروز این اتفاق آن محصول غیرقابل استفاده خواهد بود. کات اوت های سیلیکونی هرگز ترک برنداشته و بسیار مقاوم و بادوام می باشند.

کات اوت فیوز 24KV:
کات اوت فیوزهای 24kv در مدلهای مختلف جهت انطباق با با سطح عایقی ( BIL ) سیستم ارائه می گردند.کنتاکت های پایه فیوز می تواند مدلهای 100 آمپر و یا 200 آمپر را پشتیبانی نماید.
کات اوت فیوز 33KV:
کات اوت فیوزهای 33kv در مدلهای مختلف جهت انطباق با با سطح عایقی ( BIL ) سیستم ارائه می گردند.کنتاکت های پایه فیوز می تواند مدلهای 100آمپر و یا 200 آمپر را پشتیبانی نماید.

 

مشخصات فنی
IEC60282-2 , ANSIC37.41 , ANSIC37.42 استاندارد های مرجع
20KV  ولتاژ نامی
100A جریان نامی پایه فیوز
50 HZ فرکانس نامی
880 mm طول خزشی مقره 
1760 mm طول خزشی مقره در فاصله جدا کنندگی 
+150 kv ولتاژ آزمون ضربه ای خشک در طول فاصله جداکنندگی پایه فیوز
60KV آزمون یک دقیقه ای فرکانس قدرت خشک و مرطوب در طول فاصله جدا کنندگی پایه فیوز
بیش از 300 دفعات قطع و وصل مکانیکی بدون برق ( دوام مکانیکی)
بیش از 20 دفعات قطع و وصل مکانیکی زیر بار 
مطابق استاندارد محدوده افزایش درجه حرارت کنتاکت ها 
2000 m ارتفاع از سطح دریا
4.5 kg وزن تقریبی
مس خالص با روکش نقره جنس کنتاکت های حامل جریان
استیل ضد زنگ جنش پین های اتصال ، ضامن و فنرها 
  - لایه بیرونی از اپوکسی رزین کلاف بندی شده با الیاف پشم شیشه با رنگ اپوکسی ضد اشعه UV جنس لوله دسته
 - لایه داخلی جهت خاموش کردن قوس الکتریکی از فیبر ولکانیزهس 


 

مشخصات فنی کامل
نقشه ها و نمودارهای مربوطه
رال رنگ