سایر زبانها فا EN

فرق بین سیلیکون HTV و سیلیکون RTV در چیست؟

سیلیکونها به دو گروه کیورینگ ( پخت) در دمای محیط RTV Room Temperature Volcanize) ) و پخت در دمای بالا HTV High Temperature volcanize)) دسته بندی می گردند بدین معنا که گروه سیلیکون های RTV در دمای محیط ) حدود 25 درجه سانتیگراد) و در زمانی در حدود 1 الی 24 ساعت (بسته به گروه و فرمول) و در گروههای HTV و LSR از زمان 2 تا 15 دقیقه فرآیند پلیمرازیسیون حاصل میگردد.

سیلیکون چیست؟

سیلیکون نوعی پلیمر است که در هسته مرکزی آن بجای C  (کربن) Si (سیلیس) قرار دارد. وجود سیلیس در این پیوندها موجب ایجاد خصوصیات منحصر بفرد و جالبی است.
از جمله آنها می توان به خواص الاستیسیته و در عین حال تحمل دمای ºC 250+ از 70- مقاومت در برابر شرایط محیطی، ازون و اشعه ماوراء بنفش، و آنتی باکتریال بودن اشاره نمود.

موارد مصرف سیلیکون بسیار گسترده است.

خصوصیات فیزیکی سیلیکون چگونه ارزیابی می گردد؟

خصوصیات فیزیکی سیلیکون ها نیز با معیارهای سایر پلیمرها قابل سنجش می باشد. بعنوان مثال ازدیاد طول تا نقطه پارگی، فشار مانائی، استحکام کششی و مقاومت پارگی و.... بطور کلی خصوصیات این سیلیکون ها تأمین کننده تمامی نیازهای پلیمری می باشد.

(استثناء،  در موارد کاربرد با مقاومت پارگی بالا و یا روغن های قطبی حتماً به متخصص مربوطه مراجعه شود.)

برای تولید سیلیکون به چه تجهیزاتی نیاز است؟

در گروه تولیدی HTV و LSR به صورت های اکسترودر و یا مولدینگی( قالبی) نیاز به دستگاه های مربوطه میباشد جهت تولید مولدینگ نیاز به دستگاه پرس با صفحات گرمایی در حدود 170 درجه سانتی گراد و توان پرسی متفاوت بسته به ابعاد قطعه و تعداد حفره در قالب و روش تولید متفاوت میباشد.اکسترودرهای Cool Feeding  به همراه حداقل یک تونل پخت حرارتی از ملزومات مورد نیاز تولیدات محصولات اکسترودری میباشد.

برتری سیلیکون نسبت به پلیمرهای دیگر در چیست؟

سیلیکون از مزایا و خواص ویژه ای برخوردار است از جمله :
تحمل حرارت بالا و پایین ( 70- الی 250 درجه سانتیگراد ).
مقاومت فوق العاده در برابر اوزون و uv .
عایق بسیار قوی الکتریسیته .
سازگاری با بدن و آنتی باکتریال.
شکل و رنگ پذیری مناسب.

سیلیکون از مقاومت حرارتی بالایی برخوردار است که این موضوع باعث شده در مواردی که  حرارت بالا در کار استفاده می شود بتوان از سیلیکون به عنوان جایگزین مناسب  به جای پلیمر ها استفاده نمود.

مقره سیلیکونی و طریقه ساخت آن چیست؟

نقش مقره سیلیکونی عایق نمودن کابل های برق از سایر اجراء شبکه است. سیلیکون بدلیل خصوصیات بسیار جالب و منحصر بفرد مقاومت الکتریکی بالا مقاومت محیطی در برابر اشعه ماوراء بنفش و ازون و همچنین خصوصیات (آبگریزی) Hydrophobic و خودپالایندگی و سبکی آن مورد کاربرد می باشد. مقره سیلیکونی از سه بخش اساسی 1- پوشش عایق سیلیکونی 2- هسته مرکزی  3- یراق آلات فلزی تشکیل شده، صرف نظر از نوع و خصوصیات هر یک از عوامل فوق پس از نصب قطعات فلزی به هسته مرکزی عملیات تزریق و قالبگیری چترک های عایق سیلیکونی صورت می پذیرد.

چرا سیلیکون بعنوان درزگیر درب و پنجره بهترین گزینه ا ست؟

خصوصیات الاستیسیته بهمراه عدم تأثیرپذیری از ازون و اشعه ماوراء بنفش و حفظ ظاهر و خواص فیزیکی اولیه از جمله دلایل استفاده از سیلیکون بعنوان درزگیر در پنجره های آلومینیوم و uPVC است. شاید مهمترین شاخص و تفاوت سیلیکون با سایر پلیمرها خواص آنتی باکتریال بودن آن است که موجب عدم تجمع انواع قارچها و میکروب ها در درز بین نوار لاستیکی و بدنه پنجره می گردد. در سایر لاستیک های درزگیر بدلیل تجمع انواع قارچ و میکروب پس از هر بار باز شدن پنجره هوای ناسالم وارد می گردد که در صورت استفاده از نوار لاستیکی سیلیکونی همواره هوای سالم و عاری از قارچ و میکروب در انتظار است.

قیمت سیلیکون جهت جایگزینی با سایر پلیمرها چگونه است؟

البته باید به یاد داشت که خصوصیات سیلیکون منحصر بفرد است و استفاده در دمای بالا و  مقاومت محیطی خاص و همچنین آنتی باکتریال بودن، سیلیکون بدون جایگزین است ولی با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در سالهای اخیر در  این صنعت سیلیکون تقریباً با قیمتی مشابه سایر پلیمرها در دسترس می باشد.

تفاوت سیلیکون اکسترودری و سیلیکون مولدینگی در چیست؟

سیلیکون های ویژه اکسترودر قابلیت تولید توسط دستگاه های مولدینگ را هم دارا میباشد و مهمترین تفاوت در ساختار ترکیبی اولیه میباشد که در گروه سیلیکونهای مناسب اکسترودر بدلیل حضور Fumed Silica از پایداری بیشتری در ابعاد و استحکام مکانیکی بالاتری برخوردار میباشد.

واژگان مورد سوال چیست ؟

نوار سیلیکونی، نوار سیلیکون، نوار درزگیر در و پنجره، درزگیر سیلیکونی، سیم و کابل سیلیکونی، سیم سیلیکون، سیلیکون اچ تی وی، HTV، آر تی وی، RTV، ال اس آر، LSR، سیلیکون اکسترود، سیلیکون اکسترودی، ظروف پخت سیلیکونی، ماده قالب گیری سیلیکون، نوار اکسترودی، خمیر سیلیکونی، آنتی فوم سیلیکونی، ، مقره سیلیکونی، عایق سیلیکون، نسوز سیلیکون، لاینر سیلیکونی، شیر دوش سیلیکونی، شیلنگ سیلیکونی، تیوپ سیلیکونی، کامپاند سیلیکونی، پروکساید، روغن سیلیکون، چسب سیلیکون، چسب پرایمر، نوار vaccum،گسکت سیلیکونی، اورینگ سیلیکونی، محافظ سیلیکونی، دستکش سیلیکونی، مواد سیلیکونی، مواد اولیه سیلیکون،درزگیر سیلیکونی، پروفیل سیلیکونی، قطعه سیلیکونی، سیلیکون رابر.سیلیکون رابر ایران، نوار درزگیر سیلیکونی، نوار دور چراغ، نوار دور ظرف، خمیر سیلیکونی،سیلیکون، روغن سیلیکون، سیلیکون چیست، چسب سیلیکون، کات اوت، rtv, کارگاه تولید htv، نوار ساختمانی،سیلیس، کاربرد عایق سیلیکون،   آب بند صدا، دود بند ، رابر ، Rubber.

چگونه می توان کالا سفارش داد؟

شما می توانید از طریق سایت siliconenab.com ورود به قسمت سفارشات و یا با تماس با شماره تلفن 48021111 021 و فکس 44615590 021نسبت به ارسال سفارش اقدام فرمائید.